4 травня – Міжнародний день протидії булінгу

День протидії булінгу присвячений боротьбі з однією з найбільш поширених проблем, з якими доводиться зіштовхуватися учням, вчителям і батькам. Цькування з боку однолітків є однією з найбільш поширених причин суїциду серед дітей і підлітків.

У сучасному світі поруч із добром та радістю вистачає місця для жорстокості та насильства. Насильству дорослих над дітьми, жорстокості одних дітей по відношенню до інших… Змінити наш світ і зробити його лише добрим за один день не вдасться нікому, але можна принаймні спробувати зменшити число зла.

Навчання, трудовий колектив, сім’я…  При згадуванні цих слів виникають різні емоції. Вкрай гострою та, нажаль, поширеною є асоціація таких важливих для кожної людини інститутів із чимось неприємним, принизливим, насильством – булінгом…

Булінг порівнюють із зменшеною копією терористичного акту: від нього страждають прямі та непрямі жертви, у змістовній частині присутнє насилля та інформаційний ефект, а його метою охоплюється не лише вплив на безпосередню жертву, а й формування відповідних моделей поведінки з боку всієї групи, у тому числі й свідків (Богдан Петренко)*.

Булінг має безліч облич: кібербулінг, моббінг, троллінг та ін. Боротьба із булінгом наразі має глобальний характер. Однак проблема не завжди виявляється вчасно і може мати трагічні наслідки.

На жаль на сьогоднішній день булінг – це дуже серйозна проблема. Тому, діти не бійтеся поговорити про проблему з батьками!!!

Інспектор СЮП ВП Полтавського РУП

ГУНП в Полтавській області

(відділення поліції №3)

Місце для відгуків