Наші шефи

Полтавська газонафтова компанія – справжні хрещені батьки для школи-інтернату. Всі важливі справи нашої школи не обходяться без ПГНК. Компанія за необхідності надає спецтехніку, допомагає пальним, брала участь в проектах «Голос сивої давнини» (розчищала місце під побудову каплиці), «MY Zелений Бренд», допомагала у придбанні обладнання для медичної частини, господарчих потреб закладу.
Разом з такою важливою допомогою з господарських питань в полтавській газонафтовій компанії не забувають побалувати малечу. На новорічні свята та день Святого Миколая діти отримують солодкі подарунки, спортінвентар, іграшки, канцприладдя, засоби для творчості. Окрім того Полтавська газонафтова компанія щороку оплачує для дітей новорічні вистави лялькового театру.

З 2000 року над Андріївською школою-інтернатом шефствує Полтавське управління державної автомобільної інспекції УМВС України в Полтавській області. За цей час шефи для наших дітей зробили дуже багато. Вони були постійними гостями на новорічних ранках, на які приїжджали разом з Дідом Морозом і Снігуронькою та горою подарунків для малечі. Відвідували та піклувались про дітей не тільки на свята, але і в будні: проводили профілактичні бесіди, брали участь у змаганнях та естафетах.
Разом з учнями створювали фільм про нашу школу. Треба було бачити, як співпрацювали з ними діти, як світилися перед камерою їхні очі, з яким задоволенням вони позували, давали інтерв’ю. Під час канікул неодноразово організовували дозвілля дітям-сиротам в дитячому автомобільному містечку.
І зараз продовжується наша співпраця з Управлінням превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Полтавській області.

Наталія Варченко

Починаючи з 2006 року в нашій шкільній родині стало традицією зустрічати свято Миколая з названими хрещеними батьками – працівниками Новосанжарської та обласної прокуратури. Вони приїздять і на різдвяні свята, випускні вечори, День захисту дітей, і постійно радують малечу солодощами, іграшками, спортінвентарем, канцприладдям.

В цьому ж 2006 до нас вперше приїхали молоді завзяті хлопці і дівчата з Полтавського клубу «Ротаракт». Вони стали для дітей друзями. Разом з ними грали у футбол, проводили спортивні змагання, прикрашали вікна до свята Нового року, розмальовували дитячий ігровий майданчик, проводили майстер-класи з краси для дівчаток. Вони стали постійними гостями на традиційному святі «За честь школи», неодноразово разом з дітьми ходили в походи на день туризму. Від них діти отримували багато подарунків, солодощів, а головне – уваги. Саме завдяки їм та студентам університету економіки і права з 2009 року діти отримують подарунки з «ялинки ангелів». А 2016 рік ознаменувався тим, що завдяки клубу «Ротаракт» ми повністю оновили комп’ютерну техніку в кабінеті ІКТ.

Комп’ютерний клас, який оновлено за сприяння клубу Ротаракт

З 2007 року у вихованців школи-інтернату з’явилися нові шефи – працівники Полтавського Управління боротьби з організованою злочинністю ГУМВС України в Полтавській області. Вони постійно приїжджали з подарунками на випускні вечори, День захисту дітей, новорічні ранки.

В 2007-2008 р.р. проводилась шефська робота працівниками Решетилівського РВ ГУМВС України в Полтавській області та Кобеляцьким відділенням РЕР. Вони часто проводили профілактичні бесіди, брали участь в різноманітних спортивних змаганнях, саджали з дітьми березовий гай. Разом з ними діти відзначали свято Паски, від них вони отримали багато уваги, тепла солодощів та подарунків.

З 2007 року співпрацює зі школою Новосанжарський відділ РВ ГУМВС України в Полтавській області (зараз Новосанжарське відділення поліції). Працівниками віддлення постійно проводяться профілактичні бесіди, організовувалось свято вручення паспортів, спортивні змагання, тенісні турніри. Суворі поліцейські в погонах сходилися у двобої з хлопцями на шкільному футбольному стадіоні, а ще не забувають балувати малечу подарунками.

Приділяють увагу вихованцям школи-інтернату і у Полтавській обласній громадській організації «Фонд братів Павліченків» За її кошт учні беруть участь в обласних спортивних змаганнях. Для заохочення дітей до занять спортом Фондом подаровано школі тенісний стіл, спортінвентар, настільні спортивні ігри.

З 2009 року у вихованців школи з’явилися «свої» шефи – люди з усіх куточків планети, які пишуть їм листи, присилають подарунки, цікавляться їхнім життям, навчанням, підтримують зв’язок з класними керівниками та вихователями. Ця робота стала шефсько-волонтерською. Талановиті шефи наших вихованців не тільки спілкуються із «своєю» дитиною, а й беруть участь у святах, проводять майстер-класи, організовують походи, спілкуються із сім’ями вихованців, здійснюють супровід випускників. Андріївська школа-інтернат стала однією з двох шкіл-інтернатів України, які стали першовідкривачами у проекті “Індивідуальне шефство над дитиною”.  Спільно з педколективом  велику увагу шефи приділяють патріотичному вихованню підростаючого покоління.

В 2011 році із закладом почала співпрацювати ТОВ БФ «Астра». Креативний молодий колектив на чолі з керівником Юрієм Череванем подарували учням справжню казку. При цьому як в прямому, так і в переносному значенні. Щороку працівники «Астри», одягнувшись в казкових героїв, розігрують для наших дітей чудову інтерактивну виставу. А ще завдяки «Астрі» ми дивимося супутникове телебачення, граємо в аерохокей та маємо музичну апаратуру і відеопроектор. Наші випускники щороку відвідують виробництво цієї фірми і щороку із захопленням повідомляють, що уже знають на кого вчитися і про яке місце роботи мріяти.

В цьому ж році наші вихованці почали брати участь у конкурсі «Великодні передзвони», який організовував фонд «Духовне відродження Батьківщини» на чолі з В. Артищуком. Завдяки фонду діти духовно розвивалися, а також отримували солодощі, канцприладдя, спортивний інвентар. Фонд допоміг закладу під час реорганізації в санаторну школу у придбанні медичного обладнання.

Значну допомогу надають школі керівники приватних підприємств та фермерських господарств.
ПП «Спецпостач» постійно робить подарунки до свят.
Саме завдяки цьому підприємству до вихованців школи-інтернату з виставою і подарунками приїздили учні школи №3 м. Полтави.
Фермерське господарство «Горобець А.І.» постійно надає допомогу при збиранні урожаю зернових культур на підсобному господарстві школи. Допомагає технікою при виконанні робіт з благоустрою шкільної території.
З особливою увагою ставляться до дітей і представники різних релігійних общин.
Отець Олександр із Нехворощанської православної церкви постійно освячує дітям паску, приїздить на релігійні свята, останній дзвоник. Виступає із зверненнями, в яких говорить про те, як повинні вести себе діти.

Місце для відгуків