Бібліотека

Бібліотечний фонд налічує 16319 книг, брошур і журналів.

З них підручників

для 1-4 класів -1112

для 5-9 класів -2775

для 10-11 класів – 720

Читальна зала обладнаня 7-ма комп’ютерами, у бібліотеці є відкрита зона Wi-Fi

Корисне посилання: електронні підручники

Поради від шкільних бібліотекарів

Читання – одне з найкрасивіших хобі! Читання розширює кругозір, збільшує словниковий запас, відточує аналітичні здібності, покращує пам’ять та концентрацію, додає впевненості в собі, допомагає у спілкуванні, знижує стрес, покращує сон, продовжує життя та покращує його якість, розвиває уяву, креативність та критичність мислення, збільшує життєвий досвід, ПРИНОСИТЬ ЗАДОВОЛЕННЯ!

Аби заохотити дитину читати:

  • Показувати приклад
  • Читайте разом
  • Обговорюють прочитане
  • Обирайте ЦІКАВІ книги, які не залишать дитину байдужою.
  • Читати треба регулярно
  • Ставити мету
  • Змінювати авторів та жанри
  • Підберіть формат читання, який підходить саме Вашій дитині
  • Краще читати у комфортному місці
  • Записувати думки та враження у креативний читацький щоденник.
  • Не примушувати до читання, а ЗАОХОЧУВАТИ!

Для вибору дійсно цікавого та якісного чтива, раджу звернутися до наступних сайтів.
Проект підтримки дитячого читання BaraBooka  www.barabuka.com.ua (Анотації, експертні оцінки).
Сайт Національної бібліотеки для дітей chl.kiev.ua (розділ Електронні ресурси – КЛЮЧ)
Розповіді про новинки та кращі перевидання, письменників, жанри і т. д.
Розділ Вибрані інтернет-ресурси – Книги онлайн. (безкоштовні електронні бібліотеки)
Більшість видавництв пропонують знижки та акції на період карантину. Цікавого читання!

***

Ідеї батькам від педагога-організатора

Чим можна зайнятися з дитиною під час карантину та як вберегти її від захворювання.
– Настільні ігри
Знайдіть час пограти з дитиною в її улюблену настільну гру. Адже у кожної малечі, ймовірно, є улюблені ігри: “Поле чудес”, “Монополія”, “Вгадай мелодію”, “Міста” тощо. Тож виділіть час та пограйте всією сім’єю – це весело і пізнавально. Або купіть великий пазл з нескладним кадром з мультику чи картинкою з будь-якого мультику. Виберіть час, щоб всім разом його зібрати і весело проведіть вечір.
– Заняття творчістю
В інтернеті можна знайти безліч онлайн-майстер-класів з хенд-мейду: аплікації, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок, декупаж, вироби з паперу, тканини, глини та інших матеріалів, виготовлення домашнього мила і т. д. Зацікавте малечу творчістю на час карантину. Спробуйте, можливо саме так ваша дитина і знайде собі нове хобі чи навіть зробить це справою всього життя.
– Читання книг
Домовтеся з дитиною, що за час карантину вона прочитає книгу, яку сама вибере. Допомагайте їй у цьому, або можете читати разом. Після цього обговоріть книгу, героїв та попросіть дитину намалювати якийсь епізод (якщо вона звісно захоче).
– Приготуйте щось смачненьке
Дозвольте вашій дитині вибрати якусь цікаву страву, нехай вона сама знайде потрібний рецепт. Звісно, карантин не найкращий час для походів по магазинах, але ж не сидіти голодними. Обов’язково приготуйте це разом та покажіть дитині, як це потрібно робити. Якщо їй сподобається, то можете зробити це сімейною традицією і готувати разом, до прикладу, щосуботи.
– Перегляд фільмів
Пошукайте в інтернеті фільми чи мультфільми, які можна дивитися з дітьми. Це можуть бути: “Пригоди Паддінгтона”, “Коко”, “Красуня і чудовисько”, “Нікчемний я”, “Джуманджі”, “Людина-павук” тощо. Але не дивіться більше одного фільму в день з дитиною дорослішого віку, а для молодшого школяра досить 30-40 хвилин.
– Зіграйте в “крокодила”
Ця гра подобається дорослим і дітям. Чим молодші учасники, тим простіші слова варто загадувати. У цій грі задіюється логіка, розвиваються артистичні здібності, міміка. Як грати? Скажіть одній дитині тварину чи річ, предмет (це може бути будь-що), щоб вона змогла показати це за допомогою жестів іншим гравцям (членам сім’ї чи друзям). Той, хто першим вгадає, показуватиме наступним.
– Ведення щоденника
Купіть для дитини гарний блокнот, який застібається на замочок чи закривається на ключик. Та запропонуйте своєму чаду щоденно вести блокнот, записувати туди свої думки та описувати, як минув день. Це допоможе розвивати пам’ять дитини та розвине здатність чітко висловлюватися.

 

ВИСТАВКИ

«1939-1945 пам’ятаємо, щоб жити»

З кожним роком віддаляє нас історія від часів війни. Та ми не маємо морального права забувати тих, хто загинув на фронтах Другої світової війни 1939 -1945рр., загинув від тортур у нацистській неволі та намагався вижити і боротися на окупованій землі, хто здобував Велику Перемогу.

Щиро вітаємо всіх зі святом та запрошуємо переглянути нашу

книжкову виставку «1939-1945 пам’ятаємо, щоб жити».

 

Книги, які варто прочитати дітям під час карантину