23 вересня – сторінками спогадів

1990 рік. На території нашої школи з’являється багато сивочолих чоловіків з медалями та орденами на грудях. Це ветерани 15-ї гвардійської стрілецької Харківсько-Празької ордена Леніна двічі Червонопрапорної орденів Суворова і Кутузова дивізії. У результаті пошукової роботи, організованої заступником директора з ВР Івашенко К.Л. під керівництвом директора О.М. Крутька ці люди, яких доля порозкидала по всьому Радянському Союзу, зустрілися, побачилися через 45 років. Стільки трепету, стільки емоцій! Адже їх поєднали війна і мир, життя і смерть…
Після зустрічі з дітьми  колгоспний автобус везе героїв  бойовим шляхом їхньої дивізії – через Кобеляччину аж на Дніпропепетровщину, до місця, де  брали заповітну висоту. Там, біля пам’ятника, довго мовчать, згадують тих, хто на цім шляху залишився вічно молодим… А ввечері героїв чекали інші герої – ветерани села Андріївка.
23 вересня – день визволення Полтави, нових Санжар, Андріївки.
Сьогодні ми згадували ветеранів 15 гвардійської у шкільному музеї, почитали листи, біографії, ознайомилися з матеріалами стенду про героя Радянського Союзу – льотчика Олексія Безверхого.      Давайте пам’ятати, адже з них уже ніхто не приїде на ще одну зустріч.

 

Місце для відгуків