Технології

Трудове навчання 11.05.2020 р. – 15.05.2020 р.

Клас Дата Тема уроку

Ресурси

 

5

 

 

 

12.05.20р.

14.05.20р.

 

 

Складання деталей макету транспортного засобу – https://www.youtube.com/watch?v=t1O0c5nZZ8U

 

 

6

 

 

13.05.20р.

15.05.20р.

Благоустрій і озеленення територій. Озеленення приміщень – https://slavutych.pb.org.ua/projects/archive/204/show/9

http://svitlanabubalo.blogspot.com/p/blog-page_42.html

7 11.05.20р. Проект «Я споживач». Технологія придбання продуктів харчування – https://naurok.com.ua/urok-trudovogo-navchannya-ya-spozhivach-7-klas-31175.html
8 11.05.20р Міні-проект «Моя зачіска». Технологія догляду зачіски – http://trydovenavch.blogspot.com/2017/12/blog-post_38.html
9 14.05.20р. Основи визначення собівартості продукції та витрати на виробництво – https://pidruchniki.com/1880041336264/ekonomika/vitrati_virobnitstva_sobivartist_produktsiyi_pidpriyemstv

Завдання з трудового навчання

Переглянь матеріал, зроби письмовий проєкт. Виконай роботу. Під час карантину допускається спрощене виготовлення робіт

5 клас: Розробка проєкту на тему : Особливості обробки деревини невеликої товщини” (виготовити лопатку кухонну)

Послідовність виготовлення лопатки

Для виготовлення таких виробів найкраще підійде біла береза ​​або липа , товщиною 5 мм. 

  1. Роздрукуйте шаблони на принтері (або намалюйте його за зразком, зігнувши аркуш вдвоє)
  2. Перемалюйте шаблон за допомогою копірки на матеріал.
  3. Випиляєте за допомогою лобзика по контуру лопатки і вилку.
  4. Зачистіть шліфувальною шкіркою вироби. Робочу частину виробів загостріть під кут .
  5. Покрийте лаком.

Результат пошуку зображень за запитом технологічна картка виготовлення кухонної лопатки

 

6 клас Розробка проєкту на тему : “Будова і призначення електиричної аматури: вимикача, розетки, лампового патрона”

Довідковий матеріал

Лампові патрони призначені для зручного вмикання і зміни електричних ламп. Наприклад, лампові патрони в кишенькових ліхтариках мають різьбу для вгвинчування лампочок. Для приєднання проводів більшість лампових патронів мають гвинтові затискачі.

Вимикачі призначені для замикання і розмикання електричних кіл. Вимикачі промислового виготовлення різняться за багатьма ознаками: за розмірами, способами вмикання, приєднання проводів, кріплення до панелі або основи та ін. Наприклад, кнопковий побутовий вимикач кріпиться до панелі за допомогою гайки. Проводи до нього приєднують окінцьовані тичком.

Штепсельна розетка і вилка призначені для вмикання переносних побутових приладів в електричну мережу. Корпуси вилки і розетки виготовляють із пластмаси. На вилці є спеціальне пристосування для закріплення оболонки проводів, що виключає можливість випадкового оголення й замикання струмопровідних жил. б) Для зображення на папері електричного кола немає потреби малювати проводи, лампу, батарею та інші частини цього кола а. Їх можна показати умовними знаками б. Графічне зображення електричного кола за допомогою умовних позначень називається електричною схемою.

Завдання 1. Накреслити електричну схему, коли послідовно з’єднані за допомогою проводів: генератор, лампа, вимикач.

Завдання 2. Чи світитиметься електрична лампочка, якщо вимикач і джерело поміняти місцями? Намалювати схему. Перевірити дослідним шляхом.

Завдання 3. Чи можна вимкнути лампочку вимикачем. Відповідь обґрунтувати.

7 клас Розробка проєкту на тему : “Технологічний процес виготовлення рамки для фото”

Нижче поданий варіант виготовлення рамки з картону та оздоблення її шпалерами, але ти можеш виготовити будь-який інший

8 клас Розробка проєкту на тему : “Технологія ручної обробки деревини привоготовленні садового інвентаря. Виготовлення держака”

Технології обробки деревини

В сучасному світі лісоматеріали активно використовуються не тільки для виробництва меблів, але й для конструкцій будинків, котеджів та різноманітних декоративних елементів. Деревина потрібна для виготовлення музичних інструментів, спортивного й господарського інвентарю. Однак, для того щоб отримати кінцевий продукт, деревину потрібно обробити.

Сучасні технології обробки лісоматеріалів можна поділити на три основні типи:

  • Біологічний;

  • Механічний;

  • Хімічний.

Після застосування цих методів обробки можна отримати достатньо широкий асортимент продукції, основу якої складає деревина. Звісно, при обробці лісоматеріалів кожним із цих методів, повинна дотримуватись техніка безпеки.

Механічна технологія обробки

Під час механічної обробки лісоматеріалів відбувається зміна форми та об’єму деревини без зміни самої структури, як при хімічному способі. Більша частина деревини обробляється таким чином, що порушується зв’язок між її волокнами. В основі такої обробки є властивість деревини ділитися, що здійснюється головним чином різанням. Лісоматеріали можна пиляти, стругати, різати, дерти, фрезерувати, свердлити. Набагато рідше використовується обробка деревини без порушення зв’язку між волокнами, наприклад — пресування або гнуття. Для реалізації такої обробки майстри використовують пластичні властивості деревини, тобто здатність зберігати надану їй форму після закінчення дії зовнішніх сил.

В процесі різання деревини спостерігається порушення зв’язків між її структурними складовими в напрямку різання. Деревина, що обробляється різанням ділиться на частини з утворенням стружки або без її утворення. Якісний показник — це висока точність розмірів оброблюваних виробів. Різання, мабуть, самий важливий технологічний процес. За таким принципом працюють більшість верстатів та автоматичних ліній.

При обробці розколюванням – деревина ділиться на шари вздовж волокон, а не по заданому напрямку.

В ході обробки високим тиском деревина змінює форму шляхом гнуття, вигинання та пресування. Для того щоб зігнути заготовку із деревини, її необхідно попередньо пропарити для підвищення еластичності. Частіш за все гнуто-клейові вироби виробляють із фанери або шпону. В процесі пресування отримуються деревостружкові плити (ДСП) або брикети.

При дробленні лісоматеріали діляться на частини хаотично по самим слабким зв’язкам в матеріалі, без збереження геометрії частин. Така обробка характерна для процесу ударного дроблення, фрикційного руйнування й абразивного розмелювання.

9 клас Розробка проєкту на тему : “Основи планування садиби” (розробити проєкт садиби)

http://bibliograph.com.ua/spravochnik-23/4.htm

Приклади:

Результат пошуку зображень за запитом план двора

Результат пошуку зображень за запитом план двора